Studenckie
Koła Naukowe
Chcesz zdobyć nowe doświadczenia? Okres studiów
to nie tylko zajęcia i egzaminy!
Rozwijaj swoje umiejętności i pasje w jednym z uczelnianych kół
naukowych.
To Twój czas na poszerzenie swojej wiedzy, włączenie się w
życie uczelni i nawiązanie nowych znajomości.
Studenckie Koła Naukowe ANSM
Koło powstało przy Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu w maju 2022 roku. Jest inicjatywą studentów kierunku Ratownictwa Medycznego. Zachęciła nas do tej aktywności potrzeba zgłębiania wiedzy i świadomość jak duże znaczenie ma praktyka, jeżeli chcemy ratować ludzkie zdrowie i życie. Dopiero połączenie rzetelnej wiedzy i umiejętności praktycznych, w szczególności w zakresie medycznych czynności ratunkowych pozwoli nam działać profesjonalnie. W centrum zainteresowania zawsze będzie dla nas pacjent, chęć i potrzeba pomagania jest więc głównym motorem naszych działań.
Jeżeli masz potrzebę niesienia pomocy medycznej (niekoniecznie jako ratownik medyczny), czujesz, że wiedza i umiejętności z zakresu ratownictwa to coś w czym się sprawdzisz: działaj z nami!!!
Opiekunami merytorycznymi Koła są:
Pan dr n. med. Remigiusz Tritt oraz Pan dr Bogusław Bałuka.
Zarząd Koła:
Marcin Gbiorczyk (Prezes), Justyna Kowalewska, Monika Mazurkiewicz
kontakt: skn.laryngoskop@gmail.com
Koło Anatomiczne Mortui Vivos Docent powstało 9 września 2021 r., a pierwsze spotkanie odbyło się 19 listopada. Członkiem MVD może zostać każdy student, który ukończył kurs anatomii, który nie boi się wyzwań i jest w stanie sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez MVD. Zachęcamy do dołączenia do koła studentów kierunków: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, kosmetologia, fizjoterapia, wychowanie fizyczne. Dzięki tej różnorodności kierunków i zainteresowań spotkania MVD obfitują w niezwykłe dyskusje i doznania merytoryczne - od anatomii klinicznej, sportowej, po anatomię upiększającą i ratunkową. Kładziemy szczególną uwagę na historię autopsji, na anatomię człowieka w sztuce i literaturze.
Celem MVD jest zdobywanie praktycznych umiejętności zarówno preparacyjnych jak i naukowych (wyszukiwanie, zbieranie i analizowanie informacji morfologicznych, morfometrycznych oraz klinicznych z różnych baz danych i źródeł naukowych), nabywanie umiejętności pracy w zespole badawczym, zdolności efektywnego planowania i sprawnego organizowania czasu pracy, a także przygotowywanie samodzielnych projektów z uwzględnieniem kwestii etycznych i medycznych związanych z dokumentacją medyczną (donator, pacjent), prawami autorskimi oraz ochroną wartości intelektualnych.
Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów anatomii człowieka do udziału w pracach Studenckiego Koła Naukowego Mortui Vivios Docent!
Opiekun Koła: dr n. med. Joanna Łupicka
Władze Koła:
-
Przewodnicząca - Zuzanna Popow
-
Zastępca przewodniczącego - Dawid Nowak
-
Sekretarz - Maria Drąg
Celem działalności Koła Naukowego Physis jest opracowywanie planów i prowadzenie badań naukowych z zakresu szeroko pojętej kultury fizycznej, pomoc w przygotowywaniu publikacji na konferencje Kół Naukowych.
Opiekunowie koła:
-
mgr Tański Tomasz
-
mgr Korzeniowski Dariusz
-